Bulanık Merkez YİBO Yenilendi - Şark Telgraf Gazetesi - Topkan Haber Ajansı
 Bulanık Merkez YİBO Yenilendi

Bulanık Merkez YİBO Yenilendi

 Tarih : 10.09.2009


Bulanık Merkez YİBO, İstanbul Özel Koç Lisesi öğrencileri tarafından onarıldı

 

İstanbul Özel Koç Lisesi tarafından, Muş’un Bulanık İlçesi Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) onarıldı.

Nisan ayında Bulanık Merkez YİBO’yu ziyaret eden ve üç gün misafir olarak kalan İstanbul Özel Koç Lisesi 11’inci sınıf öğrencilerinden Elifnaz Köksal, Esra Özdemir, Kaan İnan ve Murat Alemdaroğlu’nun verdiği destek ve Okul Müdürü Resül Bulut’un çalışmaları sonucu okul adeta yenilendi. Özel Koç Lisesi Öğrencilerinin başlatmış olduğu kampanya çerçevesinde okulun onarım masrafları karşılandı ve 37 dersliğin kapısı çerçevesi ile birlikte yeniden yapıldı.

Yapılan boya, badana ve tadilat ile okul yeni bir görünüme kavuşurken okul yönetimi İstanbul Özel Koç Lisesi Öğrencilerine başlatmış oldukları kampanyadan, bugüne kadar okullarına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Onarım hakkında okul yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “Bu kampanyayı başlatan Özel Koç Lisesi Öğrencileri başta olmak üzere okulumuza gerekli yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu kampanya ile okulumuzun dış ve iç cephesini boyadık. Okulumuzda yapılan boya, badananın usta parası ve 37 dersliğin kapısı bu kampanya çerçevesinde yapılırken, boya parası da okul tarafından karşılandı. Özel Koç Lisesi Öğrencileri güzel ve herkese örnek olması gereken bir kampanyaya imza attılar. Katkılarından dolayı kendilerine tekrar teşekkür ederiz” denildi.

Geçtiğimiz Nisan ayında kardeş okul olarak seçtikleri Bulanık Merkez YİBO okulunu ziyaret eden İstanbul Özel Koç Lisesi Öğrencilerinden Esra Özdemir, Elifnaz Köksal, Kaan İnan ve Murat Alemdaroğlu herkese örnek olacak bir kampanya başlatmışlardı. Başlattıkları kampanya sonucu öğrencilerin dileklerini kitap haline getiren Özel Koç Lisesi öğrencileri bu kitaptan elde ettikleri gelirleri Bulanık Merkez YİBO’ya daha önce göndermişlerdi. Yine kampanya kapsamında Standart BİO şirketi 11 bilgisayar, 11 güç kaynağı, 2 lazer yazıcı ve internet bağlantısı okula göndermişti. İşadamı Can Özdemir ve Avukat Merter Özay da maddi yardımda bulunmuştu.


 
Şark Telgraf Gazetesi - Topkan Haber Ajansı
URL:
http://www.sarktelgraf.com/yazdir.asp?ID=4260