Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

Cinsel İçerikli Sohbet Hatları Meclis Gündeminde - Şark Telgraf Gazetesi - Topkan Haber Ajansı
   
 Cinsel İçerikli Sohbet Hatları Meclis Gündeminde

Cinsel İçerikli Sohbet Hatları Meclis Gündeminde
 Yazı Boyutu

 Tarih : 30.01.2009 - 09:20:35 


TBMM Dilekçe Komisyonu, bir vatandaşın, cinsel içerikli sohbet ile yarışma gibi konularda hizmet veren GSM ve Globalstar sohbet hatlarıyla ilgili şikayetini görüştü


Bir vatandaşın, cinsel içerikli sohbet ve yarışma gibi konularda hizmet veren GSM ve Globalstar sohbet hatlarıyla ilgili şikayetinin görüşüldüğü TBMM Dilekçe Komisyonu’nda konuşan AK Parti Muş Milletvekili Seracettin Karayağız, söz konusu hatlar aracılığıyla maddi ve manevi istismar yapıldığını söyledi.

TBMM Dilekçe Komisyonu, bir vatandaşın, cinsel içerikli sohbet ve yarışma gibi konularda hizmet veren GSM ve Globalstar sohbet hatlarıyla ilgili şikayetini görüştü. AK Parti İstanbul Milletvekili Alev Dedegil başkanlığında toplanan Dilekçe Komisyonu, Mevlüt Bal adlı vatandaşın, cinsel içerikli sohbet, yarışma ve benzeri konularla ilgili hizmet veren GSM ve Globalstar sohbet hatlarının, 900'lü hatlarda olduğu gibi, sabit hatlardan ayrıştırılarak ayrı numara bloku altında hizmet vermesi ve isteyen abonelere de kapalı tutma imkanı sağlanması istemini ele aldı, yetkilileri dinledi.

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, cinsel içerikli sohbet hizmeti veren 900'lü hatların kapatıldığını, ancak bugün başka hatlar üzerinden bu hizmetin sunulmaya devam edildiğini söyledi. Çetin, yüksek fatura ödemek zorunda kalan binlerce mağdur olduğunu ifade ederek, ''Çok ciddi bir sorun'' dedi.

Müzik indirme ve futbol bilgileri alma gibi hizmetlerle de tüketicilerin kontörlerinin çekildiğini anlatan Çetin, cinsel sohbet hatları gibi, bu hizmetleri sunan hatların da ayrı numara bloku altında toplanmasını istedi.

Çetin, sorunun çözümü konusunda, Türk Telekom ile GSM operatörlerini samimi olmamakla suçladı.

ATO Meclis Üyesi Ali Aslan, Bal'ın şikayeti üzerine Türk Telekom'a kınama cezası verdiklerini, ancak Telekom'un bununla ilgili herhangi bir savunma yapmadığını ifade etti. Olayın ticari boyutu yerine, sosyal yönü üzerinde durulmasını isteyen Aslan, Türk aile yapısının yıkılmasına karşı olduklarını söyledi. ''Aile yapısı yıkılınca vatan yıkılır'' diyen Aslan, kurumların, ''Biz, bunu yapamayız. Hatları kapatamayız'' demelerini kabul edemeyeceklerini kaydetti.

Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü adına toplantıya katılan Atilla Çelik da Bal'ın şikayetinin ilgili kurumlara iletildiğini söyledi.

Elektronik Haberleşme Kanununda, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTİK) verilen yetkileri anımsatan Çelik, BTİK'in, piyasayı düzenlemeye yönelik çalışma yaptığını kaydetti. Çelik, Elektronik Haberleşme Kanununda, ''aboneye izni alınmadan, doğrudan pazarlama, siyasi propaganda veya cinsel içerik iletimi gibi maksatlarla istek dışı haberleşme yapılması halinde, bunları reddetme hakkı sağlandığını'' anlattı.

18 Yaşından Küçükler Çalıştırılıyor

AK Parti Muş Milletvekili Seracettin Karayağız, söz konusu hatlar aracılığıyla maddi ve manevi istismar yapıldığını söyledi. Karayağız, cinsel içerikli sohbet hizmeti veren servislerde, 18 yaşından küçük kadınların çalıştırıldığı yönünde duyumu olduğunu belirterek, “Bu konuda ilgili kurumlar denetim yapmalı. Denetim olmadığını düşünüyorum” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ali Kul da diğer üyeler gibi, Mevlüt Bal'ı olayı komisyon gündemine getirdiği için tebrik etti. Bal'ın çocuğunun 65 kez erotik hatları aradığını, ancak Türk Telekom'un bu süre içinde aileyi uyarmadığını ifade eden Kul, her konuya ticari yaklaşılmasını eleştirdi. Kul, ''Dini, imanı torbaya koymuşuz. Menfaatten başka hiçbir şey düşünmüyoruz'' diye konuştu.

Cinselliğin, tarih boyunca hep insanların dikkatini çektiğini ve iştahını kabarttığını ifade eden Kul, “Hazreti Adem'den günümüze kadar. Bundan sonra da devam edecektir. Çünkü, kadın-erkek cazibesi bittiği zaman, olay bitmiş demektir” diye konuştu. Editör :  Fatih Toplu

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 8 Puan Verildi
943 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Osman Nuri TÜRELİ

Osman Nuri TÜRELİ ¬
Diktatörlük

Recai Deniz

Recai Deniz ¬
NEREYE KADAR…

AtillaMehdigil

AtillaMehdigil ¬
Habil ile Kabil’den -Türkiye ile Suriye’ye Kardeş Kavgası
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Aralık 2014

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 101
 Dün : 141
 Toplam : 538646
 Ip No : 23.22.173.58
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.323 2.3272
  Euro 1.9534 1.9663
 
 Hava Durumu


MUS

 


GÜNCEL | POLİTİKA | EKONOMİ | YAŞAM | ASAYİŞ | EĞİTİM | SAĞLIK | SPOR | KÜLTÜR-SANAT | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 1956- Şark Telgraf Gazetesi - Topkan Haber Ajansı - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.